🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.CR Domain Uzantısı

.cr domain uzantısı, Latin Amerika ülkelerinden biri olan Kosta Rika'ya aittir. Bu kısaltma, İngilizce olarak Costa Rica kelimelerinden gelmektedir. Ülke, konum olarak Orta Amerika Kıtasında bulunmaktadır. Latin Amerika Bölgesinin en önemli ülkelerinden biridir. Resmi dili İspanyolcadır. Ülke, Panama, Nikaragua, Büyük Okyanus ve Karayip Denizi ile çevrilidir. .cr domain uzantısı, 1990 yılından bu yana kullanılmaktadır. Yayıncı ise, Kosta Rika ulusal fen bilimleri akademisidir. Ülkenin dili İspanyolca olduğundan, özellikle, İspanyolcanın konuşulduğu ülkelere etki eden web siteleri için .cr alan adı uzantısını tescil almak mümkündür. Ülke içinde bulunan kişi ve kurumlar, genellikle, .cr uzantısını kullanmaktadır. Ülkeye yakın konumda bulunanlar da, bu uzantıyı tercih edebilir. .cr alan adı uzantısı, üst seviye uzantıdır. Bu nedenle, kıtada web siteleri tarafından kullanılmaktadır. Domain uzantısı almak için, bu konuda hizmet sunan web sitelerinden yararlanmak mümkündür. Bu bağlamda, internet siteleri, başvuranları için tescil işlemlerini yapmakta ve gerekli evrakın teminini sağlamaktadır. Belli bir ücret karşılığında ise, .cr domain uzantısı alınabilir. Bu konuda süre, en az bir yıl olmak üzere, birkaç yıl sürebilmektedir

Domain Detayları

Açıklama : "Costa Rika" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Costa Rika" ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .cr domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer Edilemez.
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.