🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.CU Domain Uzantısı

.cu domain uzantısı, Küba için kullanılmaktadır. Ülkenin resmi dili İspanyolcadır. Küba tam olarak bir ada ülkesidir. Karayipler Denizinde bulunmakta olup, Meksika, Amerika Birleşik Devletleri, Bahamalar, Haiti ile Dominik Cumhuriyetine yakın konumdadır. Ülke genel anlamda, içe kapalı bir politika yürütürken, son yıllarda birçok ülke ile ilişki içine girmiştir. Özellikle, turizm ve puro ihracatı konusunda çok önemli bir ülkedir.

.cu kullanılan ve tercih edilen domain uzantılarından biridir. Öncelikle, Küba içinde bulunan kişi ve kurumlar, doğaldır ki, web sitelerinde bu alan uzantısından yararlanmaktadır. Bununla birlikte, Küba yakınında bulunan internet sitelerinin de .cu alan adı uzantısını tescil ettirmesi mümkündür. Ülkenin resmi dili İspanyolca olduğundan, İspanyolca kullanılan ülkelerde etkili internet siteleri için bu alan uzantısı alınabilir. Bu anlamda, turizm amaçlı kurulan internet siteleri .cu domain uzantısını alabilir. Kübaya yönelik veya çevre ülkeler için hazırlanan web siteleri için bu durum geçerlidir. .cu domain uzantısı almak için, bu konuda hizmet sunan internet sitelerinden yaralanmak mümkündür.

Domain Detayları

Açıklama : "Küba" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Küba" ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .cu domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer Edilemez.
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.