🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.CV Domain Uzantısı

Cape Verde, Atlas Okyanusunda bulunan bir adalar ülkesidir. Ülkemizde bu ülke, Yeşil Burun Adaları Cumhuriyeti olarak bilinmektedir. Ülkenin resmi dili Portekizcedir. Afrika'nın yakınında, yaklaşık olarak Senegal ve Moritanya yakınlarında konumlanmıştır. Toplam olarak, 10 ada ve 8 adacıktan oluşmaktadır. Ülkenin, diğer birçok ülke gibi internet kullanımı ve web sitelerinin konumlanması için hazırlanmış bir domain uzantısı bulunmaktadır. Bu kısaltma, İngilizce dilinde olan Cape Verde kelimelerinin kısalmasından ibarettir.

.cv, alan adı uzantısı, üst seviye domain uzantısıdır. Kaldı ki, ülke kısaltmalarının hemen hepsi için durum aynıdır. Ülke içinde işlem gören internet siteleri, bu domain uzantısını almaktadır. Bununla birlikte, ülke dışında olan kişi veya kurumların, web siteleri uygulamalarında da, .cv uzantısından yararlanmaları mümkündür. Resmi dilin Portekizce olması, Portekizce'nin etkili olduğu ülkelere hitaben hazırlanan web sitelerinde de, .cv domain uzantısının tescili yerinde olacaktır. Özellikle, Portekiz gibi ülkelerle çalışan kişi veya kurumların, bu domain uzantısından yararlanması mümkündür. Bu şekilde, daha avantajlı şartlarda tescil işlemleri yapılabilir.

Domain Detayları

Açıklama : "Cape Verde" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Cape Verde" ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .cv domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer Edilemez.
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.