🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.CX Domain Uzantısı

Christmas Adası, Avustralya kara parçasının yaklaşık olarak 1400 km uzaklığında bulunan bir kara parçasıdır. Ada, yönetim olarak Avustralya'ya bağlıdır. Aynı zamanda, resmi dili de İngilizcedir. Ada, çok büyük bir yüzölçüme sahip değildir. Nüfusu da fazla olmayıp, büyük oranı Çin menşelidir. Bununla birlikte, Malay ve Avrupa ırklarından vatandaşlar bulunmaktadır.

Christmas Adası, internet kullanımlarına açık bir ülkedir. Ülkede birçok internet sitesi bulunmaktadır. Öte yandan, internet kullanımı da hayli yaygındır. Ülkenin internet alan adı uzantısı, .cx dir. Bu ülke kodu, üst seviye alan adıdır. Ülke içinde web sitesi bulunanlar, .cx alan adı uzantısını tescil almaktadır. Bununla birlikte, resmi dil İngilizce olduğundan, web sitesi kullanımları için avantajlı sonuçlar doğurmaktadır. İngilizce son derece genel geçer bir lisandır. Bu nedenle, İngilizce hizmet sunan bir web sitesi milyonlarca insana ulaşabilmektedir. Öte yandan, .cx domain uzantısı diğer ülke alan adı uzantılarına oranla, daha uygun tescil şartlarına sahiptir. Bunun dışında, tescil ücretleri de daha uygun rakamlıdır.

Domain Detayları

Açıklama : "Christmas Adası" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Christmas Adası" ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .cx domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer Edilemez.
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.