.CY Domain Uzantısı

.cy domain uzantısı, uluslararası alanda Kıbrıs Adasına ait bir internet ülke kodudur. Diğer birçok ülke kodu gibi, üst seviye domain uzantısıdır. Kıbrıs Adasında iki ülke bulunmaktadır. Bunlardan biri, yavru vatan olarak adlandırdığımız Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) dir. Diğer ülke ise, Güney Kıbrıstır. Güney Kıbrıs, Avrupa Birliği ülkelerinden biridir. Bu anlamda, Avrupa desteği alan bir ülkedir. Ülkenin teknik altyapısı bir hayli gelişmiştir. Buna internet uygulamaları da dahildir. Ülke içinde birçok internet sitesi hizmet sunmakta, birçok kişi ve kurumlar, resmi ve özel işlerini de elektronik ortamda yapmaktadır.

.cy domain uzantısı, ülke içinde veya ülke yakınındaki bölgelerde bulunan kişi veya kurumlar tarafından kullanılabilir. Kıbrıs Adası, turizm açısından gelişmiş bir bölgedir. Gerek kuzey, gerekse güney kesimlerde birçok lüks konaklama tesisi bulunmaktadır. Özellikle, turizm alanında hizmet sunan kişi ile kurumlar, .cy domain uzantısından yararlanabilirler. .cy domain uzantısı, bu konuda hizmet sunan internet siteleri yardımıyla alınabilir. Kıbrıs gibi ülkelerin domain uzantıları, diğer ülkelere oranla daha rahat şartlarda alınabilmektedir.

Domain Detayları

Açıklama : "Kıbrıs" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Kıbrıs" ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .cy domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer Edilemez.