🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.CZ Domain Uzantısı

.cz kısaltması, internet ortamında, Çek Cumhuriyeti'nin domain uzantısıdır. İnternet dünyasında, özel ve tüzel kişiler gibi, her web sitesinin bir kimlik bilgisi bulunmaktadır. Bu bilgiler, internet sitelerinin özelliklerini, kaynaklarını, tabiiyetlerini ve birçok farklı bilgiyi özetlemektedir. Ülke alan adları da, adreslerin son kısmında bulunan, üst seviye domain uzantılarıdır. Her ülkenin kendi alan adı uzantısı bulunmaktadır. .cz kısaltması, İngilizce, ülkenin Czech Republic olan adından gelmektedir.

Çek Cumhuriyeti, 2004 yılından bu yana Avrupa Birliği üyesi olan bir ülkedir. Giderek gelişen ülke, özellikle turizm açısından öneme sahiptir. Komşuları da, Slovakya, Almanya, Polonya, Avusturya gibi önemli ve tanınmış ülkelerdir. Ülkenin, .cz domain uzantısından, ülke içindeki veya yakınındaki web siteleri faydalanabilir. Bu şekilde, hem ülke içinde, hem de Avrupa çapında aktif hale gelinebilir. Özellikle, turizm alanında hizmet sunan firmalar, .cz alan adı uzantısını kullanarak Avrupa çapında işlem yapabilir Türk firmaları da, internet sitelerinin Avrupa çapında etkin olmasını istiyorlarsa, bu alan uzantısını tescil ettirebilirler.

Domain Detayları

Açıklama : "Çek Cumhuriyeti" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Çek Cumhuriyeti" ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .cz domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer Edilemez.
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.