.DJ Domain Uzantısı

Jibuti (Cibuti), Doğu Afrika'da yer alan, yüzölçümü hayli küçük bir ülkedir. Resmi adı, Cibuti Cumhuriyeti'dir. Ülkenin resmi dilleri, Fransızca ve Arapça dır. Halkın büyük çoğunluğu müslümandır. Cibuti, küçük bir ülke olmasına rağmen, coğrafi konum itibariye önemli bir ülkedir. Afrika'nın güçlü ülkelerine komşudur. Ayrıca, Arap Yarımadasına yakın konumu da etkilidir.

Ülke, her geçen gün biraz daha gelişmektedir. İnternet kullanımı da giderek yaygınlaşmaktadır. Artık özel veya resmi kurumların hemen hepsi kendi web siteleri üzerinden hizmet sunmaktadır. Ülkenin alan adı uzantısı, .dj olarak belirlenmiştir. Cibuti içinde veya yakınında bulunan kişiler veya kurumlar, bu alan adı uzantısından yararlanabilirler. Bu alan adı uzantısının çeşitli avantajları bulunmaktadır. Bunların başında, ülkenin bulunduğu bölgede geçerli olan iki dili resmi dili olarak kullanmasıdır. Arapça hazırlanan web siteleri, Arap Dünyası için etkili olmak için idealdir. Bununla birlikte, Fransızca hazırlanan internet siteleri de Frankofon ülkeler için kullanılabilir. Bu kapsamda, .dj domain uzantısı, kullanıcılara hayli avantajlar sağlayacaktır.

Domain Detayları

kaydı- 1 Yıl - $
Açıklama : "Cibuti" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Cibuti" ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .dj domainTransfer Edilemez.
Transfer : Transfer Edilemez.