🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.DK Domain Uzantısı

Kuzey Avrupa'da, İskandinav Yarımadasında bulunan Danimarka, Avrupa'nın yüksek yaşam standartlarına sahip ülkelerinden biridir. Başkenti, Kopenhag dır. Norveç, İsveç, İngiltere gibi kıtanın önemli ülkelerine yakın bir konumda bulunmaktadır. Modern ve gelişmiş bir ülke olan Danimarka, yaşam standartları son derece gelişmiş bir ülkedir. Sanayi, ticaret, iletişim, elektronik gibi alanlarda önemli çalışmaları bulunmaktadır.

Danimarka, gelişmiş bir ülke olduğundan, yüksek teknolojik uygulamalara hemen uyum sağlamaktadır. Buna, internet ağı da dahildir. Ülkede, internet kullanımı yaygın ve gelişmiş durumdadır. Ülke içinde, kişi ve kurumların web siteleri bulunmaktadır. İnternet üzerinden işlem yapmak son derece yaygındır. Resmi ve özel kurumların internet kullanımı çok gelişmiştir. Bir başka deyişle, internet ve web siteleri günlük yaşamın bir parçasıdır.

Danimarka'nın alan adı uzantısı .dk şeklindedir. Bu domain uzantısı, ülke içinde bulunan özel veya tüzel kişiler tarafından alınabilir. Bununla birlikte, ülkenin yaygın internet sistemlerinden yararlanmak için ülke dışında bulunanlar da .dk domain uzantısını tescil alabilir. Bu şekilde, Avrupa üzerinde etkili internet uygulamalarından faydalanmak mümkündür.

Domain Detayları

Açıklama : "Danimarka" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Danimarka" ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .dk domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer Edilemez.
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.