🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.DM Domain Uzantısı

Dominika, Küçük Antiller Bölgesinde bulunan bir ada ülkesidir. Konumu, Kuzey Amerika ile Güney Amerika arasında bir bölgede bulunmaktadır. Bu anlamda, her iki kıta parçasıyla irtibat halinde olabilen bir ülkedir. Ülkenin resmi dili İngilizcedir. Ülke küçük olmasına rağmen, etrafındaki gelişmiş ülkelerin de etkisiyle, teknolojik gelişmelerden yararlanmaktadır.

Dominika, internet uygulamalarını kullanan bir ülkedir. İnternet alan adı uzantısı ise, .dm olarak geçmektedir. Ülkenin domain uzantısı, yüksek seviye domain uzantısıdır. Bu anlamda, TLD (top level domain) olarak kabul edildiğinden, web sitelerinde tescili mümkündür. Yüksek seviye alan adı uzantıları, internet sitelerinin adreslerinde en sağda bulunmaktadır. Bunlar, genellikle ülke kodları olmaktadır. .dm domain uzantısı, ada ülkesi içinde web siteleri tarafından kullanılmaktadır. Bununla birlikte, bu ülke çevresinde kaynağı olan internet siteleri de .dm domain uzantısını tercih edebilir. Önemli bir avantaj, İngilizcenin resmi dil olmasıdır. Bu şekilde, web siteleri de İngilizce hazırlanabilir ve milyonlarca insan tarafından tıklanabilir. Üstelik, .dm alan adı uzantısı tescil açısından önemli avantajlar taşımaktadır.

Domain Detayları

Açıklama : "Dominik" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Dominik" ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .dm domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer Edilemez.
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.