🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.DO Domain Uzantısı

Dominik Cumhuriyeti, Güney Amerika yakınlarında, Karayipler Denizinde bulunan bir ülkedir. Ülke, Hispanyola Adasının bir bölümünü kaplamaktadır. Ülke, Kübe ve Jamaika'ya yakın konumdadır. Resmi dili İspanyolcadır. Özellikle turizm açısından son derece gelişmiş, bu alanda tüm dünyanın tanıdığı bir ülkedir.

Dominik Cumhuriyeti'nin resmi dilinin İspanyolca olması, bu dilde internet sitesi sahiplerinin ilgisini çekmektedir. Ülkenin alan adı uzantısı, .do dur. Bu kısaltma akılda kalan ve üst sınıf domain uzantısı niteliğindedir. Bu nedenle, tercih edilmektedir. Ülke içinde işlem yapan internet siteleri, doğal olarak, bu domain uzantısını kullanmaktadır. Bununla birlikte, yakın bölgelerde bulunan kişi veya kurumlar da .do yu tescil ettirebilirler. Buna göre, örneğin Arjantin gibi İspanyolca konuşan ülkelere hitap eden web siteleri, rahatlıkla, .do alan adı uzantısını tercih edebilir. Üstelik tescil işlemleri ve masrafı da daha az külfetli olacaktır.

Ülkenin turizm açısından son derece gelişmiş olması, birçok turizm firmasının bu bölgeye tur düzenlemesini sağlamıştır. İşte bu alanda çalışan web siteleri de .do alan adı uzantısını kullanabilir.

Domain Detayları

Açıklama : "Dominik Cumhuriyeti" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Dominik Cumhuriyeti" ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .do domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer Edilemez.
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.