🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.DZ Domain Uzantısı

Cezayir, Afrika Kıtasının, yüzölçümü bakımından en büyük ülkesidir. Kuzey Afrika2da bulunan ülke, Tunus, Libya, Nijer, Mali, Moritanya, Fas gibi ülkelere komşudur. Resmi dili, Fransızca, Arapça ve Berberi dilleridir. Cezayir, genel anlamda bir İslam ülkesi olup, halkın çoğu Berberi ve Araptır. Ortak özelliklerin olması, Cezayir ile Türkiye ilişkilerinin gelişmiş olmasını sağlamıştır.

Ülke uzun yıllar Fransız egemenliğinde kalmıştır. Halen de yakın ilişkileri bulunmaktadır. Ülke, yapısı itibariyle, birçok Afrika ülkesinden daha gelişmiş durumdadır. Turizm, sanayi, ekonomi, ticaret gibi alanlarda gelişmiş özellikler göstermektedir. Ülkede internet uygulamaları da hayli gelişmiş durumdadır. Cezayir'in alan adı uzantısı .dz dir. .dz, berberi dilinde Cezayir anlamına gelen, Dzayer ın kısaltmasıdır. Ülkenin domain uzantısından yararlanmak için, Cezayir'de çeşitli nedenlerle bulunmak ve internet sitesi isminde, en az 2 veya 3 isim bulunması gerekmektedir. Bu şartlara haiz tüm kişi veya kurumlar, ülkenin alan adı uzantısını kullanabilir. Ülkenin alan adı uzantısı, Arapça, Fransızca gibi bölgede geçerli dillerde hazırlanabileceğinden oldukça avantajlıdır.

Domain Detayları

Açıklama : "Cezayir" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Cezayir" ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .dz domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer Edilemez.
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.