🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.EC Domain Uzantısı

.ec domain uzantısı, küçük bir Güney Amerika ülkesi olan Ekvator'un simgesidir. Ekvator'un, resmi dili İspanyolca olup, gelişmekte olan bir ülkedir. Galapagos Adaları da bu ülke sınırları içindedir. Ülke çapında teknoloji, ekonomik ve sanayi yavaş yavaş gelişmeye başlamıştır. İnternet uygulamaları da buna dahildir.

Ülkenin adını aldığı ekvator kuşağı ülkenin tam ortasından geçmektedir. Ülke Ekvador adını bu şekilde almıştır. Bu özelliği ve Galapagos Adaları turizm ve bilimsel incelemeler açısından ilgi çekmesini sağlamaktadır. Ekvador da, diğer Latin Amerika ülkeleri gibi internet kullanımına önem vermektedir. Ülkede bulunan kişi ve kurumlar, .ec alan adı uzantısını kullanmaktadır. Ülkeye yakın konumda olan özel ve tüzel kişiler de gerekli tescil işlemlerini tamamlayarak bu domain uzantısından yararlanabilirler. Tesciller, genellikle 1 yıllık yapılmaktadır. Bir yıldan az süre ile tescil mümkün değildir. Belirli bir tescil ücreti alınmaktadır. .ec domain uzantısını tescil almak için bu alanda hizmet sunan internet sitelerinden yararlanmak mümkündür. Bu özel web siteleri, kişilerin veya kurumların adına, internet siteleri için domain uzantıları alma işlemlerini yapmaktadır.

Domain Detayları

Açıklama : "Ekvator" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Ekvator" ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .ec domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer Edilemez.
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.