"Ascension Island" için üst seviye domain uzantısı. .EE Domain Uzantısı | Domain Uzantıları | Domain Sorgulama
🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.EE Domain Uzantısı

Estonya, Kuzey Avrupa'da bulunan bir Baltık Ülkesidir. Komşusu Rusya'dan 1990 lı yılların başında koparak bağımsızlığını ilan etmiştir. Ülke, Avrupa Birliği'ne üyedir. Estonya, ekonomisi giderek güçlenen bir ülkedir. Özellikle, bilişim teknolojileri alanında başarılı çalışmaları bulunmaktadır. Bu anlamda, birçok fabrika ve işletme hizmet sunmaktadır. Ülkede, Türk firmaları da dahil, yabancı firmaların birçok yatırımları bulunmaktadır.

Ülkenin internet uygulamaları da, bilişim teknolojileri doğrultusunda bir hayli gelişmiştir. Kişi ve kurumların çok sayıda web siteleri bulunmaktadır. Günlük işlemlerin, resmi yazışmaların ve iş ile ilgili işlemlerin hemen hepsi elektronik ortamda yapılmaktadır. Ülkenin internet alanında, domain uzantısı .ee dir. Bu uzantı, 1992 yılından bu yana kullanılmaktadır. Domain uzantısından yararlanmak için, özellikle firmalar için hazırlanmış özel bazı koruyucu kurallar bulunmaktadır. Bu düzenlemeler, genellikle markanın korunması ve haksız rekabetin önlenmesi amaçlıdır. Kurallara göre, .ee domain uzantısı, geçerli kayıt olan özel ve tüzel kişi ile kurumlar için ücretsizdir. Tescil hizmetini almak için, bu konuda çalışan internet sitelerinden yararlanmak mümkündür.

Domain Detayları

Açıklama : "Estonya" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Estonya" ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .ee domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer Edilemez.
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.