🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.EG Domain Uzantısı

Kuzey Afrika ülkelerinden biri olan Mısır, kıtanın nüfusu en kalabalık olan ülkesidir. Cumhuriyetle yönetilen ülkede, çoğu Müslüman Araplardan oluşan bir etnik yapı bulunmaktadır. Ülke, tarihi geçmişiyle tüm dünyanın ilgilendiği bir medeniyete sahiptir. Turizm açısından da, dünyanın en fazla ziyaret edilen ülkelerinden biridir.

Mısır, her ne kadar son birkaç yıldır, siyasal açıdan çeşitli karışıklıklar yaşasa da, ülke yeniden normal hayatına başlamış bulunmaktadır. Ülke, gelişmiş özelliklere sahiptir. İnternet uygulamaları da hayli yaygınlaşmış durumdadır. Ülkenin, domain uzantısı .eg olarak geçmektedir. Bu alan adı uzantısı, Mısır genelinde tercih edilmektedir. Ülkede bulunan internet sitelerinin hemen hepsi, bu uzantıyı kullanmaktadır. Ülkenin domain uzantısını tescil ettirebilmek için bazı kurallar bulunmaktadır. .eg domain uzantısını almak için, Mısır'da bulunmak gerekmektedir. Bununla birlikte, Mısır domain isim sistemiyle uyumlu olan internet sitelerine de .eg uzantısını tescil ettirme hakkı verilmektedir. Bu konuda yardım almak için, domain uzantıları tescilleri konusunda çalışan internet sitelerinden yardım almak mümkündür. Özellikle, ülkede veya ülkeyle çalışan turizm firmaları .eg domain uzantısından yararlanabilir.

Domain Detayları

Açıklama : "Mısır" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Mısır" ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .eg domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer Edilemez.
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.