🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.ES Domain Uzantısı

İspanya, Avrupa'nın güney batısında yer alan önemli bir kıta devletidir. Tam bir Akdeniz ülkesi olan İspanya, turizm, ekonomi, sanayi, bilişim gibi alanlarda oldukça gelişmiş özelliklere sahiptir. Ülke spor alanında, özellikle futbol konusunda da bir hayli tanınmaktadır. İspanya, Portekiz, İngiltere, Andorra gibi ülkelere komşu olup, Avrupa Birliği üyesidir. Bu sayede, diğer Avrupa Birliği ülkeleriyle yakın ilişkileri bulunmaktadır.

İspanya, internet uygulamaları alanında da son derece gelişmiş bir ülkedir. Ülkenin domain uzantısı .es kısaltmasıdır. 1988 yılından bu yanan kullanılmaktadır. .es alan adı uzantısı, İspanya genelinde son derece popüler bir uzantıdır. Ülkede bulunan web sitelerinin tamamına yakını bu alan adı uzantısını kullanmaktadır. Bununla birlikte, .es, dünya çapında birçok internet sitesi tarafından ilgi gören bir uzantıdır. Özellikle, ülke ile çeşitli ilişkileri olan kişi ve kurumlar tarafından tercih edilmektedir. Ülkemizde, .es alan adı uzantısı kullanan birçok internet sitesi bulunmaktadır. Tescil işlemleri belirli bir ücret karşılığında olmaktadır. Bu konuda, hizmet sunan internet sitelerinden yardım alabilirsiniz.

Domain Detayları

Açıklama : "İspanya" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "İspanya" ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür."Ascension Island" için üst seviye domain uzantısı.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz. Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .es domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer edilebilir. Sisitemden transfer işleminin yapılmasını isteyin.
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.