🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.FI Domain Uzantısı

Fiji, Okyanusya'da bulunan ada ülkelerinden biridir. Ülke, irili ufaklı birçok adanın birleşiminden oluşmaktadır. Avustralya'ya yakın konumdadır. Fiji'nin resmi dili İngilizce ve halkın yerel dili olan Fijicedir. Ülke, Pasifik ülkeleri arasında ekonomisi en gelişmiş ve güçlü olanların başında gelmektedir. Tarım ürünleri, deniz ürünleri yanında, ekonomi, küçük öapta sanayi, ticaret ve turizm ülkenin kalkınmasında rol oynamaktadır.

Fiji, internet uygulamalarını kullanan bir ülkedir. Ülkenin domain uzantısı, .fj olarak tanımlanmaktadır. 1992 yılından bu yana kullanılan bir alan adı uzantısıdır. Bu domain uzantısı, sadece Fiji ile bağlantısı olan kişiler tarafından kullanılabilir. Bu anlamda, ülke içinde yaşayan web sitesi sahipleri domain uzantısını tescil ettirebilir. Özel kişiler, devlet kurumları, özel şirketler, dernek veya vakıflar bunlara dahildir.Bu konuda bir ayrım bulunmamaktadır. Ülke dışından .fj alan adı uzantısını alabilmek için ise, mutlaka ülkeyle bir bağlantı içinde olmak gerekmektedir. Ülkeye yakın olan Avustralya'da çok sayıda Türk vatandaşımız yaşamaktadır. Bu kişiler, Fiji ile bağlantı içindeyse, .fj domain uzantısından yararlanabilirler.

Domain Detayları

Açıklama : "Finlandiya" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Finlandiya" ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .fi domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer Edilemez.
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.