🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.FK Domain Uzantısı

Falkland Adaları, küçük bir adalar topluluğu olmasına rağmen, petrol kaynaklarının olması ve stratejik önemi nedeniyle zaman zaman önemli sorunlar yaşamış bir yerleşim yeridir. Ülke, Güney Atlantik te bulunmakta olup, aslında bir geçiş noktası konumundadır. Güney Amerika'nın hemen altında bulunduğundan, Arjantin'e yakın bir noktadadır. Ülke, içişlerinde bağımsız olup, dışişlerinde İngiltere'ye bağlıdır. Resmi olarak, Britanya Denizaşırı Topraklarının bir üyesidir. Resmi dili ise İngilizcedir.

Ülke, uzun yıllar Arjantin ve İngiltere ile sorun yaşanmasına hatta bir savaş çıkmasına neden olmuştur. Günümüzde ise, hızlı bir gelişme sürecindedir. Turizm, ticaret, petrol çıkarımı gibi konularda ilerleme kaydetmektedir. Turizm konusunda, özellikle İngilizlerin büyük ilgisini çekmektedir. Ülkede internet kullanımı mevcuttur. Falkland Adaları'nın domain uzantısı .fk dir. 1997 yılından beri kullanılmaktadır. Domain uzantısını sadece Falkland Adalarında yaşayan kişiler ve kurumlar kullanabilir. Bu kapsamda, özel veya tüzel kişi ayrımı bulunmamaktadır. Adalarda yaşayan her özel ya da tüzel kişi web sitelerinde bu alan adı uzantısını kullanabilir. Ülkede, aktif ve talep gören bir alan adı uzantısıdır

Domain Detayları

Açıklama : "Falkland Adaları" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Falkland Adaları" ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .fk domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer Edilemez.
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.