🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.FM Domain Uzantısı

Mikronezya, Avustralya'nın kuzey doğusunda, Papua Yeni Gine'nin doğusunda bulunan bir adalar topluluğudur. Ülke yapı olarak irili ufaklı adaların birleşmesinden oluşmaktadır. Okyanusya'nın bir alt bölgesi olup, resmi dili İngilizcedir. Mikronezya doğal güzellikleri olan bir ülkedir. Turistik önemi büyüktür. Özellikle, Avustralya ve Yeni Zelanda halkı, bölgeye seyahat amaçlı sıkça gelmektedir.

Mikronezya'nın domain uzantısı .fm olarak düzenlenmiştir. Ülke içinde sık kullanılan bir alan adı uzantısıdır. Özel ve tüzel kişiler konusunda bir ayrım bulunmamaktadır. Bununla birlikte, .fm domain uzantısı dünya çapında web sitesi olan herkes tarafından alınabilir. Bu anlamda bir ayrım bulunmamaktadır. .fm, çok yaygın kullanılan fm radyo frekansını çağrıştırmaktadır. Bu nedenle, radyo ve televizyon konulu internet siteleri tarafından sıkça ilgi görmektedir. Dünya üzerinde, .fm domain uzantısını tescil ettiren web sitelerinin başında radyo frekanslarının net uzantıları gelmektedir. Mikronezya, domain uzantısı tescilinde belli bir ücret almaktadır. Tescil ücretlerinden alınan gelir devlet tarafından yine ülke için değerlendirilmektedir. Bu anlamda, ülke popüler olan alan adı uzantısından hatırı sayılır bir gelir elde etmektedir.

Domain Detayları

Açıklama : "Amerika Federal" ülkeleri için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : FM uzantısı bireysel değil, radyo istasyonları tarafından kullanılmaktadır
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 5 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .fm domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer edilemez .
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.