.FO Domain Uzantısı

.fo domain uzantısı, Faroe Adalarına aittir. Faroe Adaları, İngiltere'nin kuzey kısmında yer almaktadır. Danimarka'ya bağlı bir ülkedir. Özerk bir konumu olan ülke, içişlerinde bağımsız olup, dışişlerinde ise bu ülkeye tabidir. Adalar ülkesi olan Faroe Avrupa Birliği'ne iye değildir. 1948 yılında kurulan ülke, özellikle keçileriyle tanınmaktadır.

Faroe Adaları, kendine özgü bir ülkedir. Resmi dilleri, Danca ve Faroecedir. Ülkenin Danimarka'ya bağlı olması ve arada mesafe bulunması, iletişim olanaklarının geliştirilmesini sağlamıştır. Bu kapsamda, özellikle internet uygulamaları gelişmiş durumdadır. Ülkenin internet alan kodu .fo olarak düzenlenmiştir. Alan kodunun alınmasına devlet tarafından herhangi bir kısıtlama uygulanmamaktadır. Buna göre, öncelikle, ülke veya Danimarka içinde bulunan özel ya da tüzel kişilerin bu alan adı uzantısını almaları mümkündür. Bununla birlikte, dünya üzerinde başvuran kişi ve kurumlar da .do domain uzantısını kullanabilirler. Belirli bir ödeme karşılığında tescil işlemi yapılmaktadır. Bu konuda ayrıntılı bilgi ve tescil hizmeti almak için internet sitelerinden yararlanmak mümkündür. Bu şekilde, daha sağlıklı tescil işlemi yapılabilir.

Domain Detayları

Açıklama : "Faroe Adaları" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Faroe Adaları" ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .fo domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer Edilemez.