🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.FR Domain Uzantısı

Fransa, dünya üzerinde en tanınan ve gelişmiş ülkelerden biridir. Özellikle ülkenin başkenti olan Paris'i, her yıl binlerce insanın ziyaret etmektedir. Ülke turistik anlamda en fazla görülen devletlerden biridir. Bunun yanında, ekonomisi, tarım, turizm, moda, sanayi ve endüstri gibi farklı kollardan zenginleşmektedir. Fransa, konum olarak bir Batı Avrupa ülkesidir. Birçok Avrupa ülkesiyle komşu durumundadır. Bununla birlikte, Avrupa Birliği'nin etkili ülkelerinden biridir. Öte yandan, dünya üzerinde Fransa'ya bağlı birçok ülke de bulunmaktadır. Fransızca konuşulan bu ülkelere Frankofon denmektedir.

Fransa, internet uygulamalarını etkin şekilde kullanmaktadır. Ülkenin alan adı uzantısı, .fr olarak tanımlanmıştır. Bu domain uzantısı, ülke içinde bulunan tüm özel kişiler, kurumlar veya organizasyonlar yani tüzel kişiler tarafından alınabilir. Uzantı, 1986 yılından bu yana kullanılmaktadır. Fransa, 6.12.2006 tarihinden bu yana domain uzantısı kullanımını genişletmiştir. Buna göre, Avrupa Birliği ülkelerinde bulunan herkes, özel kişi veya tüzel kişi, .fr domain uzantısını alabilmektedir. Ancak, Avrupa Birliği dışında kalan ülkelerde bulunanlar bundan yararlanamaz.

Domain Detayları

Açıklama : "Fransa" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Fransa" ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 3 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Evet Aktivasyon süresi :
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Evet Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .fr domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer edilemez.
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.