🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.GA Domain Uzantısı

Gabon Afrika'nın en sorunsuz ve huzurlu ülkelerinden biridir. Konum olarak kıtanın, orta batı kısmında bulunmaktadır. Kamerun ve Kongo gibi ülkelerle komşudur. Ülke, 1960 yılında Fransa'dan ayrılarak bağımsız hale gelmiştir. Resmi dili ise Fransızcadır. Gabon, nüfusu az olan bir ülkedir. Ülkenin zengin doğal kaynakları bulunmaktadır. Bununla birlikte, yabancı yatırımların ülkeye katkısı, Gabon'un gelişmesine olanak sağlamıştır.

Gabon internet uygulamalarına açık bir ülkedir. Ülkenin domain uzantısı .ga olarak geçmektedir. 1994 yılından bu yana bu alan adı uzantısı aktiftir. .ga uzantısı tescil işlemleri, Gabon Telekom Firması tarafından yürütülmektedir. Ülkenin içinde bulunan kişiler, özel veya tüzel kişilik olsun rahatça .ga domain uzantısından yararlanabilirler. Bununla birlikte, yurt dışından kişilerin de bu uzantıyı tescilinde sorun yaşanmamaktadır. Gabon yönetimi tarafından bu alanda herhangi bir kısıtlama uygulanmamaktadır. Özellikle Fransızca üzerine olan internet siteleri bu alan adı uzantısını kullanabilir. Türk iş adamları da son yıllarda Afrika üzerinde önemli yatırımlar yapmaktadır. Gabon da bu ülkelerden biridir. İnternet sitesi olan Türkler de .ga uzantısını alabilir.

Domain Detayları

Açıklama : "Gabon" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Gabon" ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .ga domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer Edilemez.
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.