🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.GB Domain Uzantısı

.gb, Birleşik Krallık'a it domain uzantısıdır. Ekim 1984 den bu yana aktif olarak kullanılmaktadır. Birleşik Krallık, Galler, İskoçya, İngiltere ve Kuzey İrlanda ülkelerinin birleşmesinden oluşmaktadır. Dünyanın en etkili ülkelerinden biridir. Avrupa Birliği ülkelerinden olan Büyük Britanya, halen dünya üzerinde birçok ülkenin tabi olduğu bir devlettir.

Büyük Britanya, iletişim özellikleri gelişmiş bir ülkedir. Ülkenin yaygınlaşmış internet ağı bulunmaktadır. Ülke kapsamında kullanılan domain uzantısı .gb olarak kabul edilmiştir. İlk yıllarda bu alan adı uzantısı, sadece, ülkenin resmi kurumlarında ve devler yazışmaları için hazırlanan web sitelerinde kullanılmaktaydı. Bugün alanı genişlemiş bulunmaktadır. Özellikle, Büyük Britanya sınırları içinde olan vatandaşlar, kurum, dernek ve vakıflar, organizasyonlar ve şirketler web sitelerinde .gb domain uzantısını kullanabilirler. Bu anlamda, özel ve tüzel kişi ayrımı yapılmamaktadır. Özellikle, İngiltere'de çok sayıda Türk vatandaşımız bulunmaktadır. Bu kişilerin önemli bir kısmı yaşamlarını kalıcı olarak ülkede sürdürmektedir. Türk vatandaşlarımızın da web sitelerinde .gb domain uzantısından yararlanmaları mümkündür. Belirli bir tescil ücreti ödenmektedir.

Domain Detayları

Açıklama : "Birleşik Krallık" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Birleşik Krallık" ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .gb domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer Edilemez.
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.