🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.GD Domain Uzantısı

.gd domain uzantısı, Grenada için kullanılan bir kısaltmadır. Grenada, Karayip Denizinde bulunan bir ada ülkesidir. Konum olarak Kuzey ve Güney Amerika kıtalarının orta kısımlarında bulunmaktadır. Birleşik Krallığa bağlı bir ülkedir. Resmi dili İngilizcedir. Grenada Adaları, baharat adaları olarak da bilinmektedir.

Resmi dilin İngilizce olması, ülke ile ilişkilerin daha kolay kurulmasına olanak sağlamaktadır. Bu duruma internet uygulamaları da dahildir. .gd domain uzantısı, 1992 yılından bu yanan kullanılmakta olan, aktif bir alan adı uzantısıdır. Buna göre, ülke içinde özel ya da tüzel kişiler bu domain uzantısından yararlanabilirler. Bununla birlikte, uluslararası alanda, web siteleri tarafından alan adı uzantısının alınmasına bir sakınca da bulunmamaktadır. Tescil işlemleri hakkında bilgi almak ve tescil ücreti gibi detaylar için internet sitelerinden yardım almak mümkündür. Bu konuda özel hazırlanan internet siteleri, domain uzantılarının tescili işlemlerini başvuranlar için yapmaktadır. Bu anlamda, .gd domain uzantısı da alınabilir. Türk web siteleri de bu alan adı uzantısından yararlanabilir ve kullanabilir.

Domain Detayları

Açıklama : "Grenada" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Grenada" ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .gd kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer Edilemez.
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.