🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.GOV Domain Uzantısı

İnternet dünyasında kullanılmak üzere hazırlanan birçok domain uzantısı ismi bulunmaktadır. Domain isimler, online ortamda web sitelerinin tanınması ve tanımlanması için hazırlanan özel kısaltmalardır. Bu isimler, genel ve özel olarak hazırlanmakta olup, kullanım alanına ve internet sitesinin özelliğine göre değişmektedir. Kurumlar için hazırlanan birçok domain bulunmaktadır. Resmi veya kamu kurumlarından kısaltmaları da farklıdır. Örneğin, devlet ve kamu kurumlarının sahip olduğu web sitelerinde .gov kısaltması kullanılmaktadır.

Bu domain uzantısı, uluslararası alanda kullanılan bir terim olup, ülkemizde de geçerlidir. Gov, İngilizce goverment kelimesinin kısaltmasıdır. Goverment dilimizde devlet, kamu anlamlarına gelmektedir. Ülkemizde, bakanlıklara ait internet sitelerinde, kamu kurum ve kuruluşlara ait web adreslerinde, domain isimler arasında mutlaka .gov kısaltması geçmektedir.

Domain uzantısı isimler, alan isimleri olarak tanımlanabilir. Temel, kök olan domain başta olmak üzere, web sitesinin özelliklerine ve niteliklerine göre değişen şekilde alan isimleri eklemeleri yapılmaktadır. Domain uzantısı ismi almak için uluslararası domainler kullanılabilir. Bununla birlikte, yerel domainler almak için bu konuda hizmet sunmak için hazırlanan özel net siteleri ile iletişime geçmek yeterlidir.

Domain Detayları

Açıklama : "Devlet" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Devlet" kurum ve kuruluşlarında etkinlik gösteren veya bu kurum ve kuruluşlarıyla iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .gov domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer Edilemez.
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.