🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.HK Domain Uzantısı

.hk Hong Kong ülkesi için kullanılan bir web uzantısı olarak yer alıyor. Asya ülkeleri arasında otuz ikinci en fazla kalabalık olanlar arasındadır. Uluslararası ya da yerel şirketler için kullanılan web uzantıları her ülke için ayrı olarak yer alıyor. Hong Kong ülkesi için .hk uzantısı 1990 senesinde tanıtıma geçmiştir. Hong Kong ülkesinde insanlar kendilerine ait bir blog kurmak ya da profesyonel bir web sitesi tasarımı açtıklarında .hk uzantısını devreye sokmaktadırlar. Web sitesinde kullanılan dil Çince olmaktadır.

Tüzel kişiler kurdukları şirketler adına .hk uzantısını anında satın almaları gerekiyor. Şirketlerin web sayfalarının daha hızlı açılması ve kaliteli içerik olması açısından kendi ülkelerine ait olan uzantıları tercih etmeleri gerekiyor.

Profesyonel ya da amatörce kurulan web sitelerinin daha kaliteli bir görünüm oluşturması için kesinlikle her ülke kendi uzantısını kullanmalıdır. Hong Kong şirketlerinde kendi ülkeleri için bulunan .hk tercih edildiği zaman her yönden avantaj artacaktır. Kurulan web sitelerin daha çabuk açılması ve görüntü kalitesinin yüksek olması için uzantılar önemlidir.

Domain Detayları

Açıklama : "Hong Kong" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Hong Kong" ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .hk domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer Edilemez.
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.