🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.ID Domain Uzantısı

.id Endonezya ülkesi için kullanılan bir internet uzantısı olarak yer alıyor. Endonezya Asya ülkeleri arasında üçüncü kalabalık ülkeler arasında bulunmaktadır. Yerel ya da uluslararası şirketler için daima kendi ülkelerine ait uzantıları kullanmak gerekiyor. Endonezya ülkesi için .id uzantısı 1993 senesinde yapılmıştır. Endonezya’da yaşayan kişiler kendilerine ait bir web sitesi kurarken ya da şirketler için .id uzantısını kullanıyorlar. Yaygın olan 6 dil ya da farklı bir dil tercih edilebilir.

.id uzantısını Tüzel olan kişiler kendi şirketleri için satın almaları gerekiyor. Endonezya ülkesinde yaşayan insanlar şirketlerinde işlerinin daha da hızla ilerlemesi için kendi ülkelerine ait olan uzantıları kullanmaları gerekiyor. Endonezya ülkesinde şirketler web sitesi kurduğu takdirde kullanacağı uzantı .id olmalıdır.

Kendi ülkenize ait uzantı kullanmanın en büyük nedeni sitelerin görünümünün daha kaliteli olması ve en önemlisi anında açılmasıdır. Endonezya şirketlerinde kendi ülkeleri için bulunan .id uzantısı tercih edildiği takdirde avantaj fazladır. Siteyi seri bir şekilde açabilmek ve anında işlerinizi yapabilmek için kesinlikle ülkelerin kendi uzantısı olması önemlidir.

Domain Detayları

Açıklama : "Endonezya" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Endonezya" ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .id domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer Edilemez.
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.