🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.IE Domain Uzantısı

Uluslararası ve ayrıca yerli her şirket için tercih edilen .ie İrlanda ülkesi için özel olarak tasarlanan web sitesi kodudur. İrlanda ülkesinde yaşayan insanlar kendilerine özel olarak web sitesi tasarladıkları zaman ya da blog açtıklarında .ie uzantısını kullanılmaktadır. Avrupa ülkelerinden yirmi sekizinci kalabalık ülkeleri arasındadır. 1998 yılında tanıtılan uzantı giderek çok daha yaygınlaşıyor. Şirketler için daha hızlı ve kaliteli görüntü için her ülkenin kendi kodu olması önemlidir.

.ie uzantısını Tüzel kişiler kurdukları şirket için satın almak zorundadır. İrlanda ülkesinde yaşayan kişiler şirketlerinde web sayfalarının biraz daha hızlı şekilde açılması için kendi ülkelerine ait olan bu uzantıyı kesinlikle tercih etmeleri gerekiyor. Şirket için olmasa bile kendi kişisel blog oluşturmak için muhakkak bu uzantılar kullanılmalıdır.

İnternet sayfaları açılırken çok daha kaliteli bir görünüm için kesinlikle önemlidir. Her ülke kendine ait uzantıyı kullanarak daha büyük kolaylık elde etmektedir. İrlanda şirketlerinde kendi ülkelerine ait olan .ie tercih edildiğinde sitelerin görünümü anında kaliteli bir şekilde açılmaktadır.

Domain Detayları

Açıklama : "İrlanda" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "İrlanda" ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .ie domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer Edilemez.
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.