🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.IM Domain Uzantısı

.im Isle of Man ülkesi için kullanılan bir web uzantısı olarak yer alıyor. Avrupa ülkeleri arasında kırk dördüncü en fazla kalabalık ülkeler içindedir. Uluslararası ya da yerel şirketler için kullanılan web uzantıları tüm ülkeler için farklıdır. Isle of Man ülkesi için .im uzantısı 1996 senesinde tanıtılarak yer almıştır. Isle of Man ülkesinde insanlar kendilerine ait bir blog tasarlamak ya da profesyonel bir web sitesi tasarımı açtıkları zaman .im kullanıyorlar. Bu ülkenin ana dili İngilizce olduğu için rahatlıkla web sitelerinde kullanılıyor.

Tüzel kişiler kurdukları şirketler adına .im uzantısını anında temin etmeleri şarttır. Şirketlerin web sayfalarının daha hızlı açılması ve kaliteli içerik olması açısından kendi ülkelerine ait olan uzantıları kullanmaları daima büyük bir avantajdır.

Profesyonel veya amatörce kurulan web sitelerinin daha kaliteli bir görünüm vermesi için kesinlikle her ülke kendi uzantısını kullanmalıdır. Isle of Man şirketlerinde kendi ülkeleri için bulunan .im tercih edildiği zaman her yönden faydalıdır. Kurulan web sitelerin daha hızlı olarak açılması ve görüntü kalitesinin yüksek olması için uzantılar tercih ediliyor.

Domain Detayları

Açıklama : "Isle of Man" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Isle of Man" ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .im domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer Edilemez.
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.