🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.IN Domain Uzantısı

.in Hindistan ülkesi için kullanılan bir web uzantısı kodu şeklinde bulunuyor. Asya ülkelerinde kalabalık olarak ikinci ülkedir. Uluslararası ya da yerel şirketler için kullanılan web uzantıları her ülkenin kendisine ait olarak tasarlanıyor. Hindistan ülkesi için .in uzantısı 1989 senesinde tanıtılarak yer almıştır. Hindistan ülkesinde insanlar kendilerine ait bir blog tasarlamak istediklerinde veya profesyonel bir web sitesi tasarımı açtıkları zaman .in uzantısını kullanıyorlar. Bu ülkenin ulusal dili İngilizce olduğu için rahatlıkla web sitelerinde tercih etmektedirler.

Tüzel kişiler kurdukları şirketler için .in uzantısını anında temin etmeleri şarttır. Şirketlerin web sayfalarının daha hızlı açılması ve kaliteli içerik olması açısından kendi ülkelerine ait olan uzantıları kullanmaları daima büyük bir avantajdır.

Amatör ya da profesyonel olarak kurulan web sitelerinin daha kaliteli bir görünüm sağlaması açısından kesinlikle her ülke kendi uzantısını kullanmalıdır. Hindistan şirketlerinde kendi ülkeleri için bulunan .in tercih edildiği zaman her açıdan önemlidir. Kurulan web sitelerin çok seri olarak açılması ve görüntü kalitesinin yüksek sağlaması için uzantılar tercih ediliyor.

Domain Detayları

Açıklama : "Hindistan" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Hindistan" ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 5 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .in domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer edilebilir.
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.