🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.INFO Domain Uzantısı

İnternet kullanımında, web sitelerinin isimlendirilmesi çok önemlidir. Domain olarak adlandırılan isimlendirmeler, web sitelerinin sınıflandırılması ve net kullanıcılarının kolay işlem yapması için gereklidir. Bu nedenle, birçok farklı domain uzantısı ismi bulunmaktadır. İnternet sitesi almak isteyen kişi veya kurumlar, bu alanda hizmet sunan internet sitelerinden yardım alarak, gerekli domain uzantısı isimleri alabilir ve net dünyasına adım atabilirler.

Her kurum ve farklı çalışma alanları için tasarlanmış domain uzantısı isimleri bulunmaktadır. Bu şekilde, çalışma alanınıza göre isimleri almanız gerekmektedir. Enformasyon konularında hizmet sunanlar için kullanılan domain uzantısı ise, .info dur. Enformasyon, İngilizce dilinde information kelimesidir. Bu nedenle, .info kısaltması kullanılmaktadır. Enformasyon, genel olarak, belirli bir konuya ilişkin bilgi demektir. Enformasyon kurumları, turizm, bilim, sanayi, devlet kurumları ve kamu işleri, sanayi, ticaret gibi birçok alanda olabilir. Bu anlamda, enformasyon kurumları da çok çeşitli alanlarda faaliyet göstermektedir.

Araştırma, deney, gözlem gibi konulara dayana enformasyon çalışmalarını yapan kurumlar da internet sitelerinde .info domain uzantısı kullanmaktadır. Bu sayede, ziyaretçiler de domain uzantısı ile hangi siteye giriş yaptıklarını görebilmektedir.

Domain Detayları

Açıklama : "Information","bilgi" anlamına gelen üst seviye ve çok tercih edilen domain uzantısıdır.
Kullanım Alanı : Herkes tarafından kullanılmakta olan ve tercih edilen domain uzantısıdır. Şirketlerin veya kişilerin bir konu hakkında bilgilendirmek için oluşturmuş oldukları web sitelerinde tercih edilir.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 10 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Evet Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .info domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : ".info " uzantılı domainler transfer edildikten sonra 1 sene otomatik olarak uzar. Transferin başlatılabilmesi için "Authorisation Code" şeklinde tanımlanan onay kodu gerekmektedir.Bu kod önceki kayıt yapılan firmadan temin edilir. Transfer başlatıldıktan sonra kayıtlı yönetici email adresine onay iletisi gönderilir.Bu iletinin 7 gün içerisinde onaylanması gerekmektedir. Transfer Süresi : 5-10 Gün
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.