🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.INT Domain Uzantısı

Domain, alan adı anlamında gelmektedir. İnternet üzerinde yer alan tüm web sitelerinin kimliğinin olması gerekmektedir. Domain de isim ya da kimlik olarak kabul edilmektedir. Bu anlamda, alan adları, net ortamında, kelimelerin ve rakamların tescil edildiği adlardır. Domainlere ek olan bilgiler de domain veya alan adı uzantısı olarak tanımlanabilir. .İnt de alan adı uzantılarından biridir.

.İnt domain uzantısı, İngilizce, intergovermental kelimesinin kısaltılmış halidir. Bu kelime, ülkeler arası veya ülkeler üstü olarak çevrilebilir. Bu anlamda, milletlerarası kuruluşlar, web adresleri alırken, .int domain uzantısını kullanmaktadır. İnt domain uzantısını ilk kullanan NATO kuruluşudur. Dünya çapında etkili olan vakıf, dernek ve kuruluşlar int alan adı uzantısını kullanmaktadır. Birleşmiş Milletler ve bu kuruluşa bağlı, Unicef, Unesco gibi kurumlar da buna dahildir.

Ülkemizde, hayır amaçlı olan ve uluslararası alanda çalışan kurumlar bu uzantıyı kullanmaktadır. Öte yandan, uluslararası kapsamda görev yapan kurumların Türkiye temsilcileri de int domain uzantısını kullanmaktadır. Buna göre, internet ortamında .int domain uzantısı kullanan bir internet sitesinin bu kapsamda çalışan bir kurumun adresi olduğunu anlayabilirsiniz.

Domain Detayları

Açıklama : "Uluslararası Örgütler" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Uluslararası Örgütler" tarafından tercih edilen ve kullanılan domain uzantısıdır.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .int domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer Edilemez.
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.