🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.IO Domain Uzantısı

.io İngiliz Hint okyanusları toprakları için kullanılan bir web uzantısı kodu şeklinde bulunuyor. Asya ülkelerinde elli ikinci kalabalık yerler arasındadır. Yerel ya da uluslararası şirketler için kullanılan web uzantıları her ülkenin kendisine ait olarak bulunmaktadır. Bu ülke için .io uzantısı 1997 senesinde tanıtılarak kullanılmaya başlanmıştır. Hint okyanus ülkesinde insanlar kendilerine ait bir blog tasarlamak istediklerinde veya profesyonel bir web sitesi tasarımı yaptıkları zaman .io uzantısını kullanıyorlar. Bu ülkenin ulusal dili İngilizce olduğu için rahatlıkla web sitelerinde yer alıyor.

Tüzel kişiler kurdukları şirketler için .io uzantısını anında satın almaları şarttır. Şirketlerin web sayfalarının biraz daha hızlı açılması ve kaliteli içerik olması açısından kendi ülkelerine ait olan uzantıları kullanmaları daima büyük bir avantajdır.

Amatör ya da profesyonel olarak kurulan web sitelerinin daha kaliteli bir görünüm sağlaması açısından kesinlikle ülkeler kendi uzantılarını kullanmaları gerekiyor. Hint okyanus şirketlerinde kendi ülkeleri için bulunan .io tercih edildiği zaman her açıdan önemlidir. Kurulan web sitelerin çok seri olarak açılması ve görüntü kalitesinin yüksek sağlaması için uzantılar tercih ediliyor.

Domain Detayları

Açıklama : "Biritanyalı Hintliler" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Biritanyalı Hintliler" ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 10 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .io domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Trasfer edilemez.
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.