🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.JOBS Domain Uzantısı

İnternet ortamında yer alan web sitelerinin kullanması için tasarlanan domain uzantıları bulunmaktadır. Bu alan uzantıları, kullanıcının bulunduğu yer, çalışma veya hizmet alanı, sitenin kapsamı gibi unsurlara göre belirlenmektedir. Domain uzantılarından, kısaltmaların her birinin bir kelime anlamı bulunmaktadır. Kısaltmaların arasında "." nokta işareti mevcuttur. Domain uzantılarından biri de .jobs kısaltmasıdır.

Job İngilizcede iş, meslek anlamında gelen bir kelimedir. .Jobs ise çoğul olarak işler anlamına gelmektedir. Bu alan adı uzantısı, iş alanında kullanılan bir terimdir. Buna göre, işverenlerin çalışma alanları ile ilgili oluşturacakları sitelerde .jobs domain uzantısını kullanmaları mümkündür. Bununla birlikte, kariyer siteleri, iş ve işverenleri buluşturan siteler, meslek alanları hakkında bilgi veren adresler de .jobs domain uzantısını almaktadır.

Bu anlamda, eğer iş alanında bir internet sitesi kurmak istiyorsanız, .jobs domain uzantısını almanız gerekmektedir. Domain uzantıları, genel olarak 1 ile 10 yıllık süreler için alınabilir. Bu hizmetleri, domain uzantıları konusunda hizmet sunan internet sitelerinden alabilirsiniz. Siteler, yeni kayıt, yenileme veya domain uzantılarının transferi gibi hususlarda hizmet sunmaktadır.

Domain Detayları

Açıklama :
Kullanım Alanı :
Adres Uzunluğu :
Kayıt Süresi :
Registrar :
Yeni Kayıt :
Güncelleme :
Fiyatlandırma :
Transfer :
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.