🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

K12 Domain Uzantısı

.k12 domain uzantısı, ülkemizde, eğitim kurumları tarafından kullanılan bir kısaltmadır. Buna göre, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olan ve ülkemizde hizmet sunan ilk ve orta dereceli eğitim kurumlarının web sitelerinde, .k12 domain uzantısı kullanılmaktadır. Domain uzantılarını almak için, bu konuda hizmet sunan internet sitelerinden yararlanabilirsiniz.

Domain uzantıları belirli süreler için alınmaktadır. 1 ile 10 yıl arasında değişen süreler için almak mümkündür. .k12 belgesi almak için, Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı devlet okullarının idare tarafından müdürlük makamına verilmiş yetki belgesiyle başvurmaları yeterlidir. Özel okulların ise, Özel Eğitim Kurumları ruhsatnamesini sunmaları gerekmektedir. Bu şekilde, internet sitelerini oluştururken, kolayca, .k12 alan adı uzantısını alabilirler.

Domain uzantıları, internet ortamında, web sitelerinin kimliği olarak tanımlanabilir. Bu anlamda, bir web sitesinin hangi alanda faaliyet gösterdiği, menşeinin neresi olduğu, görev alanı gibi detayların tanınması için gerekli ve yararlıdır. Bu nedenle, özellikle resmi kurumların web sitesi oluştururken mutlaka domain uzantılarına dikkat etmeleri ve edinmeleri gerekmektedir.

Domain Detayları

Açıklama :
Kullanım Alanı :
Adres Uzunluğu :
Kayıt Süresi :
Registrar :
Yeni Kayıt :
Güncelleme :
Fiyatlandırma :
Transfer :
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.