🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.MA Domain Uzantısı

Fas ülkesinin uluslararası ülke kodu olan .ma aynı zamanda ülkenin resmi web alanlarının da uzantısıdır. Afrika’da bulunan Fas, kıtanın en kalabalık 12. ülkesidir. Oldukça popüler bir ülke olan Fas2ın web uzantısı da bölgede son derede revaçtadır. Pek çok kişinin ve şirketin sahip olduğu .ma uzantısı sayesinde siz de kişisel bir web sitesi, blog sayfası ya da web adresi alabilirsiniz. 1993 yılından itibaren kullanımda olan uzantı Fas hükümeti tarafından hem şahıslara, hem de tüzel kişilere verilmektedir. 2 ile 10 yıl aralığında sahip olunabilen uzantı sayesinde hedef kitlenizi genişletebilir ve çok sayıda kişiye ulaşabilirsiniz. Dilerseniz .ma uzantılı web sitenizi size ait bir başka siteye de yönlendirebilirsiniz. Yerel dili Arapça olan Fas, ülkemizde de pek çok kişi ve kuruluşun iş ilişkileri içinde olduğu bir ülkedir. Alacağınız .ma uzantısı sayesinde hem uluslararası bir görünüme sahip olabilir hem de profesyonel bir web adresine sahip olabilirsiniz. Uzantıyı alırken İngilizce karakterleri kullanabilir, A ile Z arasında harfleri ve 0 ile 9 arasındaki rakamları 3 ve 63 karakter arasında kullanabilirsiniz.

Domain Detayları

Açıklama : "Fas" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Fas" ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .ma domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer Edilemez.
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.