🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.MD Domain Uzantısı

Moldova’nın uluslararası kodu olan .md aynı zamanda üst düzey ülke web alan uzantısıdır. Avrupa’da bulunan ve bölgenin en kalabalık 31. ülkesi olan Moldova’ya ait olan .md uzantısı 1994 yılından beri kullanılmakta ve bulunduğu coğrafi bölge içinde çok fazla tercih edilmektedir. Online portal oluşturabileceğiniz uzantı sayesinde isterseniz blog açabilir, web sitesi adresi alabilir ya da kişisel bir web sitesi edinebilirsiniz. Moldova hükümeti bu uzantıyı her şirkete ve kişiye vermektedir. Şirketini ya da şahsi web sitesini Moldova’da ve aynı zamanda Avrupa’da temsil etmek isteyen ve daha çok kişiye ulaşmak isteyenler .md uzantısını her bir adresleri için 2 yıllığına alabilirler. Şirketinize profesyonel bir görünüm verebileceğiniz uzantı sayesinde ciddi bir hedef kitle yaratabilir ve web adresiniz üzerinden de çok para kazanma şansı elde edebilirsiniz. Tire işareti kullanılamayan uzantıda aynı zamanda özel karakterler de kullanılmamaktadır. İngilizce karakterler ve 1’den 0 a kadar rakamlar içeren 3 ile 63 karakter arası bir web adresi alabilir ve diğer kişilere ya da şirketlere oranla daha çok fark yaratabilirsiniz.

Domain Detayları

Açıklama : "Moldova" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Moldova" ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 10 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni . domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer Edilemez.
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.