🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.MİL Domain Uzantısı

Domain uzantıları, farklı kişi ve kurumlar için ayrı olarak düzenlenmiştir. Bunlardan biri de .mil domain uzantısıdır. .Mil alan adı uzantısı olarak askeri alanlarda kullanılmaktadır. Kaldı ki, mil kelime olarak, military kelimesinin kısaltılmış halidir. Military ise askeri anlamındadır.

Ülkemiz dahil, uluslararası alanda, askeri kurum ve kuruluşlar, internet sitelerinde .mil domain uzantılarını kullanmaktadır. Bu şekilde, web sitesinin askeri alanda faaliyet gösterdiği anlaşılmaktadır. Kuvvet komutanlıkları, ordu ile ilgili birimler ve firmalar, bu alanda hizmet kuran resmi kurumların tümü, web sitesi uygulamalarında mil domain uzantılarını kullanmalıdır.

Domain uzantıları belirli süre için alınmaktadır. En az 1 yıl olmak üzere alınabilir ve kullanılabilir. Bu alanda özel hazırlanan internet sitelerinden yararlanmak mümkündür. Domain ve domain uzantıları, uluslararası özellik gösterebileceği gibi, yerel ve coğrafi de olabilir. Buna göre, com veya mil gibi uzantılar tüm ülkelerde kullanılan uluslararası alan adı uzantılarıdır. Ülke belirten uzantılar gibi çeşitler ise ulusal, yerel olan uzantılardır. .Mil gibi meslek ve faaliyet gösteren domain uzantıları sayesinde internet kullanıcılarının daha net arama yapması mümkündür.

Domain Detayları

Açıklama : "ABD Askeri Birimleri" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "ABD Askeri Birimleri" nde etkinlik gösteren veya iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .mil domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer Edilemez.
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.