🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.MP Domain Uzantısı

Uluslararası ülke kodlarından biri olan ve aynı zamanda da web alan uzantısı olan .mp Kuzey Mariana Adaları’na aittir. 1996 yılından beri resmi olarak kullanımda olan .mp uzantısı hem bireylere, hem de tüzel kişilere verilen bir web adres uzantısıdır. Okyanusya’da bulunan Kuzey Mariana Adaları en kalabalık 17. Ülke olarak da bilinmektedir. Ülkenin verdiği web alan uzantısı olan .mp sayesinde isterseniz şahsi bir blog sayfası açabilir, isterseniz şirketinizi tanıtmak ve yaptığınız işleri, verdiğiniz hizmetleri uluslararası arenada daha çok kişiye duyurmak için web sitesi adresi satın alabilirsiniz. Uluslararası kodlar sayesinde aldığınız adresi daha profesyonel bir görünüme kavuşturabilir ve etki alanını artırabilirsiniz. Oldukça popüler olan uzantı aynı zamanda ülkede kullanılan dilin İngilizce olmasından dolayı da dünyanın pek çok ülkesindeki kişilerin de sitenizi ziyaret etmesine olanak tanıyacaktır. Her bir web adresi için 2 yıllığına alınabilen .mp uzantısı sayesinde web adresiniz üzerinden çok daha fazla para kazanabilir hem de rakiplerinizle aranızda fark yaratabilirsiniz. Uluslararası kodlar yerel kodlara göre çok daha pahalıdır.

Domain Detayları

Açıklama : "Kuzey Mariana Adaları" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Kuzey Mariana Adaları" ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .mp domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer Edilemez.
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.