🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.MR Domain Uzantısı

Afrika’nın en kabalık 39. Ülkesi olarak bilinen Moritanya’nın resmi dili Arapça’dır. Aynı zamanda uluslararası kodu ve web alan uzantısı da .mr’dir. Afrika’da çok popüler bir ülke olan Moritanya’nın web alan kodu da oldukça revaçtadır. Son yıllarda pek çok tüzel kişinin bu uzantıda adres aldığı biliniyor. Moritanya hükümeti .mr uzantısını tüm tüzel kişilere vermektedir. Böylece Afrika’da iş yapmak isteyen ya da yapan firmaların tüm Afrika kıtasındaki kişilere ulaşabilme şansı da gündeme gelmektedir. Popüler bir web sitesi uzantısı istiyorsanız siz de seçiminizi .mr uzantısından yana kullanabilirsiniz. 1996 yılı itibari ile resmi olarak Moritanya’nın web uzantısı olan .mr sayesinde alacağınız şirket adresinizi isterseniz başka bir web adresine de yönlendirebilirsiniz. Firmasını hem yerel hem de uluslararası platformlarda temsil etmek isteyen kişilerin uzantılarını bu şekilde seçmelerinde büyük yarar vardır. Arapça kullanılan ülkelerde web sitelerinde dünyanın en popüler diğer dilleri de kullanılmaktadır. Hedef kitlenizin tüm kıtaya ulaşması nedeniyle alacağınız web adresi sayesinde pek çok ziyaretçi edinebilir ve para kazanabiliriz.

Domain Detayları

Açıklama : "Moritanya" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Moritanya" ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .mr domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer Edilemez.
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.