.MU Domain Uzantısı

Mauritius ülkesinin internet kodu 1237091’dir ve uluslararası ülke kodu, üst düzey etki alan kodu da .mu’dur. Afrika’da bulunan Mauritius oldukça popüler bir ülkedir ve nüfus açısından Afrika kıtasının en kalabalık 46. Ülkesidir. Ülkenin popülerliği aynı zamanda web uzantısı olan .mu için de geçerlidir. Ülke tarafından hem şahsi blog ya da web sitesi açmak isteyenlere, hem de şirket sahibi tüzel kişilere bu alan kodu le web adresi satın alabilmeleri için izin verilmektedir. 1995 yılından beri Mauritius ülkesinin alan kodu olan .mu diğer yerel alan uzantılarına göre daha yüksek bir rakama sahiptir ancak, firmanızın ya da web sitenizin uluslararası bir platformda ziyaretçi bulmasını istiyorsanız bu gibi uzantıları tercih etmeniz büyük bir avantaj sağlayacaktır. Ülkenin dilinin İngilizce olması da yine b u avantajlardan biridir. Tüm dünyada resmi web dili olarak kabul gören İngilizce sayesinde siteleriniz çok sayıda kişi tarafından kolaylıkla takip edilebilir ve siz bu ziyaretler nedeni ile çok büyük paralar da kazanabilirsiniz.

Domain Detayları

Açıklama : "Mauritius" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Mauritius" ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .mu domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer Edilemez.