🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.MUSEUM Domain Uzantısı

Web sitelerinin de, şahıslar ve tüzel kişilikler gibi, isim ve adresleri bulunmaktadır. Bu bilgiler, internet sitelerinin niteliklerini ve kimliklerini göstermektedir. Bu bilgilere, domain yani alan adı denmektedir. Domain'e eklenen diğer eklentiler ise domain uzantılarıdır. Domain (alan adı) uzantıları sayesinde, web sitesinin kimliği, türü, kaynağı gibi detaylar öğrenilebilir. İşlerlik kazanan her web sitesinin bu uzantıları alması zorunludur. Domain uzantıları, uluslararası veya yerel nitelik taşıyabilir. Bu anlamda, web sitesinin içeriğine göre her iki tür domain uzantıları alınabilir. Domain uzantıları genellikle, İngilizce kelimelerin kısaltmalarından oluşmaktadır. Kişi ve kurumlar çalışma alanlarına göre alan adı uzantılarından alabilirler. Bu anlamda, müzeler ve müze niteliğinde olan, sanat atölyeleri gibi kurumlar, web siteleri için .museum domain uzantısını almalıdır. Bu alan adı uzantısı, İngilizce müze anlamında gelen museum kelimesinden gelmektedir. Ülkemizde bulunan müze ve bu kapsamda olan sergi ve sanat atölyeleri de .museum domain uzantısını kullanmaktadır. Bu sayede, kurumun ve buna bağlı internet sitesinin sanatsal ve tarihsel faaliyet gösterdiği de anlaşılmaktadır.

Domain Detayları

Açıklama : "Müze" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Müze"de etkinlik gösteren veya iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .museum domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer Edilemez.
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.