.MX Domain Uzantısı

Meksika’nın ülke kodu olan ve aynı samanda etki alan kodu olan .mx hem Meksika’da, hem Amerika’da hem de pek çok ülkede popüler bir şekilde kullanılan uzantılar arasındadır. Son zamanlarda dünyanın pek çok ülkesinde olduğu kadar, bizim ülkemizde de yabancı ülkelerin uluslararası kodları web siteleri adreslerinde kullanılan popüler uzantılar arasındadır. Yerel etkilerden ziyade daha global etkiler yaratmak isteyen kişiler ya da şirketlerin pek çoğu bu tip uzantılar sayesinde çok geniş bir hedef kitleye sahip olmakta ve açtıkları blog, web sitesi ya da web sayfası sayesinde çok para kazanabilmektedir. Meksika Kuzey Amerika’nı nen kalabalık 2. Ülkesidir ve bu nedenle sahip olduğu uzantı da çok sayıda kişiye ulaşabilmek için büyük bir avantaj demektir. Meksika’nın resmi dili İspanyolca’dır. Dünyada 19 ülkede konuşulan İspanyolca sayesinde web siteniz çok büyük rakamlarda ziyaretçi sayısına sahip olabilirsiniz. Meksika .mx uzantısını her bir web sitesi için 5 yıllığına vermektedir. 1989 yılından beri Meksika’nın resmi web alan uzantısı olarak kullanılan .mx uzantısı ile alacağınız adres sayesinde popülerliğinizi artırabilirsiniz.

Domain Detayları

Açıklama : "Meksika" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Meksika" ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .mx domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer Edilemez.