🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.NAME Domain Uzantısı

.Name domain uzantısı, kişisel web sitesi açmak isteyenlerin kullandığı bir isimdir. Name, İngilizce dilinde isim anlamına gelmektedir. Kaldı ki, domain uzantıları genellikle bu dile ait kelimelerin kısaltmalarından oluşmaktadır. Coğrafi veya yerel bazda uzantılar olduğu gibi, uluslararası alanda kullanılan isimler de bulunmaktadır. Bu anlamda, .name domain uzantısı uluslararası alanda kullanılan eklerden biridir.

Bireylerin de internet ortamında aktif şekilde yer almak için web siteleri açmaları mümkündür. Kendi ürünlerini sergilemek isteyen, yazı veya diğer eserlerini başka kişilerle paylaşmak isteyen kişiler buna örnek olabilir. Bu durumda, domain konusunda yetkili internet sitelerinden yararlanmak gerekmektedir. Belirli bir ücret karşılığında, domain uzantılarını alabilirsiniz. Alan adı uzantıları genellikle, 1 ile 10 yıl arasında sürelidir. Name domain uzantıları ile genellikle 1 yıl süreli alınabilmektedir.

.Name domain uzantısı, bireylerin internet sitelerinde kullanmaları için hazırlanan ve kimliklerini göstermeye yönelen isim ekleridir. Bu anlamda, ülkemiz dahil, dünyanın her yerinde bu ihtiyaca cevap vermektedir. İnternet kullanıcıları da tarama yaparken adreslerden bu şekilde bilgi sahibi olabilmektedir.

Domain Detayları

Açıklama : ".name" üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : ".name" domain uzantısının kullanım alanı bireyseldir.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 10 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Evet Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .name domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer edilebilir. Transfer Süresi : max 7 gün
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.