.NL Domain Uzantısı

Dünyanın en popüler alan uzantılarından biri de hiç kuşku yok ki Hollanda’nın ülke kodu ve aynı zamanda üst düzey etkili alan kodu olan .nl’dir. Avrupa’da bulunan Hollanda kıtanın da nüfus yoğunluğu bakımından en kalabalık 13. Ülkesidir. Sahip olduğu .nl uzantısı da Avrupa’da en çok kullanılan ve tercih edilen 4. Uzantısıdır.Nl uzantıya sahip bilinen 5 milyondan fazla alan ismi bulunmaktadır ve bu sayı her geçen gün artmaktadır. Son derece profesyonel bir alan adı ve uzantısı sahibi olmak için siz de kişisel blog adresinize ya da web sitenize .nl alan kodunu tercih edebilirsiniz. Böylece yerel hedef kitleniz dışında aynı zamanda uluslararası platformda da çok sık ziyaret edilen popüler bir adres sahibi olabilirsiniz. İnsanlar üzerinden olumlu ve güvenilir bir etki uyandıran .nl alan kodu sayesinde firmanız için de saygın bir web adresi sahibi olabilirsiniz. Hollanda bu uzantıyı hem bireylere, hem de tüzel kişilere vermektedir. Alacağınız web adresini isterseniz farklı bir web adresine de yönlendirerek kullanabilirsiniz. 1986 yılından itibaren resmi olarak kullanılan uzantı her adres için 10 yıllık bir süre ile verilmektedir.

Domain Detayları

Açıklama : "Hollanda" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Hollanda" ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .nl domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer Edilemez.