🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.NP Domain Uzantısı

Web sitesi adresi almak isteyenler için uluslararası uzantılardan biri olan .np uzantısı pek çok kişi tarafından popüler bir şekilde tercih edilmektedir. Son derece mistik bir ülke olan Nepal’in ülke kodu ve aynı zamanda da üst düzey etki alan uzantısı olan .np Afrika kıtasında çok revaçta bir uzantıdır. Kıtanın en kalabalık 19. ülkesi olan Nepal sahip olduğu .np uzantısını 1995 yılından itibaren kullanmaktadır. Ülke tarafından yalnızca şirketlere kullanım izni verilen uzantıyı siz de Nepal’e yönelik bir şirket sahibi iseniz rahatlıkla alabilir ve kullanabilirsiniz. Aynı zamanda Afrika kıtasına yönelik bir iş durumunuz söz konusu ise de mutlaka böyle bir uzantı kullanarak hedef kitlenizi büyütmenizde yarar vardır. Yerel bakış açısından sıyrılarak daha global bir vizyona sahip olarak aynı zamanda web sitenizin daha çok sayıda kişi tarafından ziyaret edilmesini de sağlayabilirsiniz. Bu şekilde siteniz üzerinden de para kazanmanız kolaylaşacaktır. Nepal’e ait olan .np uzantısını alan şirketler, her web adresleri için 10 yıl boyunca tescil hakkına da sahip olmaktadırlar.

Domain Detayları

Açıklama : "Nepal" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Nepal" ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .np domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer Edilemez.
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.