🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.NZ Domain Uzantısı

Yeni Zelanda’nın uluslararası ülke kodu olan .nz, aynı zamanda ülkenin üst düzey etki alan kodu olarak da kullanılmaktadır. Yeni Zelanda’ya ait olan .nz uzantısı kullanmak yerel bir bağlılık işareti olarak da adlandırılmaktadır. Yeni Zelanda Okyanusya kıtasının en kalabalık üçüncü ülkesidir. Aynı zamanda sahip olduğu .nz uzantısı da kıtada kullanılan en popüler 3. uzantıdır. Bu uzantıya sahip yarım milyondan fazla web adresi bulunmakta be bu sayı her geçen gün daha da artmaktadır. Siz de web sitesi açmak istiyorsanız alacağınız alan uzantısını .nz olarak seçebilirsiniz. Bu sayede yerel bir site yerine daha uluslararası bir internet sitesine sahip olacak ve ziyaretçi sayınızı da çok fazla artıracaksınız. Ziyaretçi sayısının artması ise size para kazandıracaktır. Yeni Zelanda hükümeti .nz uzantısını herhangi bir örgüt alan ismine ya da bireylere vermektedir. Bu nedenle şahsi bloglarınız için de .nz uzantısından yararlanabilirsiniz. 1987 yılından beri kullanımda olan uzantı, her bir alan kodu i.in 2 yıllığına verilmektedir. Alacağınız .nz uzantılı web sitesi ya da blog sayfanızı mevcut olan başka bir web sitesine de yönlendirebilirsiniz.

Domain Detayları

Açıklama : "Yeni Zelanda" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Yeni Zelanda" ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .nz domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer Edilemez.
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.