🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.OM Domain Uzantısı

Umman’ın web alan uzantısı olan ve aynı zamanda resmi ülke kodu olan .om Umman dışında da pek çok kişi tarafından kullanılan bir web alan uzantısıdır. Asya’da bulunan ve 44. En kalabalık ülke olarak bilinen Umman’da bu uzantıyı kullanma hakkı yalnızca şirketlere verilmektedir. Bulunduğu coğrafi alan içinde çok popüler olan Uman ve .om uzantısı pek çok şirket sahibinin Asya’da iş yaparken büyük kitlelere ulaşmasına neden olduğu için popülerliği de giderek artmaktadır. 1996 yılından beri kullanımda olan .om uzantısını alarak siz de profesyonel bir şirket web adresi uzantısına sahip olabilirsiniz. Böylece yerel bir firma olmak yerine daha küresel boyutta ve pek çok dünya insanının sizden ve işlerinizde haberdar olmasını sağlayabilirsiniz. Geniş düşünmek ve yenilikçi davranmak ile iş rakiplerinize de büyük bir fark atabilirsiniz. Arapça konuşulan Umman’da aynı zamanda diğer web dilleri de kullanılmaktadır. Her bir web adresi için .om uzantısı 10 yıllık sürelerle verilmektedir.

Domain Detayları

Açıklama : "Oman" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Oman" ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .om domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer Edilemez.
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.