.PG Domain Uzantısı

Bir Okyanusya ülkesi olan Papua Yeni Gine 7 milyonu aşkın nüfusu ile kıtanın en kalabalık ikinci ülkesidir. Papua Yeni Gine’nin üst düzey etki alan kodu olan ve uluslararası ülke kodu olan .pg sayesinde ülkede ve bulunduğu coğrafi bölgede son derece popüler şekilde kullanılmaktadır. 1991 yılından beri kullanımda olan .pg uzantısı sayesinde uluslararası bir platforma bloğunuzu tanıtabilir ve hedef kitlenizi yerel kitlelerden sıyırarak çok daha global bir platforma taşıyabilirsiniz. Domain alırken kullanacağınız uzantının sitenizi ziyaret edecek olan kişileri de etkileyeceğini unutmamak gerekir. Uzantı ne kadar yerel olursa ziyaretçi sayısı da o denli yerel sayıda kalacaktır. Son yıllarda pek çok kişi daha global bir platformda ziyaretçi sayısına ulaşmak istediklerinden yabanı ülkelere ait uzantılar alarak hedef kitlelerini daha küresel boyutta büyütmeyi hedefliyorlar. Kurdukları site üzerinden daha çok para kazanma fırsatına sahip oluyorlar. Papua Yen Gine’nin .pg uzantısını satın alarak her adresiniz için 1 ile 10 yıl aralığında tescil edilmektedir. Alacağınız web sitesi adresinizi isterseniz başka bir site adresinize de yönlendirebilirsiniz.

Domain Detayları

Açıklama : "Papua Yeni Gine" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Papua Yeni Gine" ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .pg domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer Edilemez.