.PL Domain Uzantısı

Polonya’nın ülke kodu olan .pl aynı zamanda üst düzey internet alan uzantısı olarak da kullanılmaktadır. Avrupa’da bulunan Polonya kıtanın en kalabalık 11. Ülkesidir. Sahip olduğu .pl uzantısı da hem ülkede, hem de kıtada son derece popüler bir şekilde kullanılmakta ve hızla yayılmaya devam etmektedir. Bu uzantı üzerinde bilinen 2.5 milyon adres bulunmaktadır. Giderek artan bu rakam elbette hedef kitlesini geniş tutan, Polonya ile iş yapan pek çok kişiyi de kapsamaktadır. Bu alan uzantısını almak aynı zamanda etkili bir internet sitesi sahibi olmaya hem de güven evren bir uzantıya sahip olamaya neden olmaktadır. İnternet üzerinden almak istediğiniz domainin uzantısını seçerken mutlaka hedef kitlenizi de iyi belirlemelisiniz. Yerellikten uzak, global bir uzantı almak istiyorsanız Avrupa’nın en popüler 9. Uzantısı olan .pl’yi tercih edebilirsiniz. Polonya tarafından hem bireylere, hem de şirketlere satılan ve tescil izni verilen uzantı sayesinde, kişisel web adresi satın alabilir, şahsi blog açabilirsiniz. Ayrıca siteyi bir başka adrese de yönlendirebilirsiniz.

Domain Detayları

Açıklama : "Polonya" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Polonya" ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 3 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .pl domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer edilebilir. Transfer Süresi : 5 Gün.