🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

PR Domain Uzantısı

Porto Riko’ya ait olan .pr uzantısı, ülkenin uluslararası trafik kodu olduğu gibi aynı zamanda da internet için kullanılan üst düzey etki alan uzantısı olarak da kullanılmaktadır. 1989 yılında kullanılmaya başlanan uzantı, giderek popüler bir hale gelmiş ve bugün Porto Riko dışında da çok sayıda farklı ülkede kişi ya da şirketler tarafından da kullanılmaya başlanmıştır. Kuzey Amerika’da bulunan Porto Riko kıtanın nüfus açısından en yoğun olan 13. ülkesi konumunda bulunmaktadır. Bulunduğu coğrafi bölgede çok popüler olan uzantı şirketler ve bireyler tarafından tescil edilebilmektedir. Her bir web adresi için 2 yıllık sürelerle verilen adres sayesinde online portal oluşturmanız mümkündür. Bireysel web siteleri açabilir, şahsi bir blog sayfası satın alabilir, ya da şirketiniz i.in Kuzey Amerika’da etkili olan ve hedef kitlenizi yerellikten çıkarabileceğiniz bir uzantı olarak da kullanabilirsiniz. Resmi dili İspanyolca olan Porto Riko’da dünyanın en çok konuşulan 4. Dili olan İspanyolca nedeni ile etkili bir hedef kitleye ulaşmanız mümkün olacaktır. Dilerseniz sitenizi başka bir adrese de yönlendirebilirsiniz.

Domain Detayları

Açıklama : "Porto Riko" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Porto Riko" ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .pr domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer Edilemez.
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.